ویوپوینت

راهنمای عملی روش ویوپوینت و کامپوزیشن

Viewpoints

آن بوگارت

تینا لاندو

مترجم

سیمین غلامی

تعداد صفحات: 254
شابک: 978-600-5193-47-3
سال چاپ: 1402
نوبت چاپ: 3
قطع: رقعی
جلد: شومیز
قیمت: 205000 تومان
دریافت نمونه

|           جامعه‌ی تئاتری ایران در پی آشنای هر چه بیشتر با جنبش‌‌های نوین تئاتر در جهان امروز است تا برای آفریدن آثار تازه و پر بار خود از دیدگاه‌‌ها و تجربه‌‌های مدرن بهره گیرد.

|           امروزه یکی از شناخته شده ترین و کاربردی ترین روش‌‌های تمرینِ تئاتر و بازیگری در سرتاسر جهان روش ویوپوینت است که بی شمار هنرمندِ تئاتر در فرایند تمرین و اجرای اثر از آن استفاده می‌کنند. در طول سی سال گذشته این روش تخیلات بازیگران، کارگردانان، طراحان، درمارتورژها و نویسندگان را به پرواز درآورده و جرقه‌ی الهام آن‌ها بوده، حال آن که تئوری‌‌ها و دستورالعمل‌‌های آن به ندرت شکل مکتوبی به خود گرفته‌است.

|           کتاب حاضر که نتیجه‌ی تلاش‌‌های دو کارگردان معاصر امریکاست می‌کوشد تا ضمن آشکارسازی فلسفه‌ی درونی این روش، دستورالعمل گام به گام و دقیقی را برای استفاده از تکنیک‌‌های آن در تمرین، پیشِ روی کوشندگان عرصه‌ی تئاتر بگذراد.

|           آن بوگارت کارگردان تئاتر، دانش آموخته‌ی دانشگاه نیویورک در رشته‌ی مطالعات اجرا و درام اکنون استاد رشته‌ی کارگردانی در دانشگاه کلمبیاست. تینا لاندو نیز نویسنده، کارگردان و آموزگار آزاد تئاتر، دانش آموخته‌ی کارشناسی دانشگاه ییل و کارشناسی‌ارشد هاروارد است.


اخبار و مقالات مرتبط با این کتاب: